Google+

URFA'DA NE ÇOK YEMEK YEDİK

85501 May 2017Gezi Notu
Nur EmirlerogluNur EmirlerogluGezgin01 May 20178550 Yorum

Şanlıurfa

Kalabalık arkadaş grubumuzla Peygamberler diyarı Şanlıurfa'ya hafta sonu için gezmeye gittik. Tam 9 kişiydik. Uçaktan sonra 2 araba kiralayıp düştük yollara... İlk defa Kahramanmaraş'ın doğusuna gitmiş oldum. Urfa'yı ben çok sevdim, özellikle de yemeklerini.

Uçaktan iner inmez kahvaltı için Halfeti'ye geçtik, sonrasında ise tekne gezisi... Her yer sular altında kalmış. Doğa güzel, huzur verici. Halfeti'den sonra öğle yemeği ve baklava yemek için Antep'e geçtik. Akşama sıra gecesine gidecek olmamıza rağmen o baklavaları yememiz gerekiyordu.

Sıra gecesinde neler var merak edenler var ise, içki yok ordan başlayabilirim. Müzikler çok güzel, türküler, uzun havalar, oyun havaları hepsi var. Unutmadan, çiğ köfte yemekten sonra geldi. Biz şaşırdık, neredeyse nerde bu çiğ köfte diye isyan edecektik. Tatlı ve Mırra (sert kahve umarım adını doğru yazmışımdır) ile gece bitiyor.

Ertesi gün Balıklı Göl'ü ve Göbekli Tepe'yi görmeye gittik. Küçük bir bilgi Göbekli Tepe`ye servisle çıkıyorsunuz (kalıntıları görmeye). Arabanızı bırakıp servise geçiyorsunuz). Bir daha gider miyim? Özel bir organizasyon olmazsa büyük ihtimalle gitmem. Yedik-içtik-gördük döndük. Hatta o kadar yedik ki arkadaşım zehirlendi, o yüzden dönüş yolundan hiç bahsedemeyeceğim.

Şanlıurfa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Urhay Hotel, Turkmen Konagi, Istiklal Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Elci Konagi Butik Hotel, Aslan Guest House gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hotel Ugur, Sark Ciragan Konagi, Serce Konagi tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Şanlıurfa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar