7. Mersin Narenciye Festivali'nin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Kasım ayında gerçekleştirilecek 7. Mersin Narenciye Festivali'nin tanıtım toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Ercan Kireçtepe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Şahne'nin yanı sıra ilçe belediye başkanlarının, iş insanlarının, akademisyenlerin, kentin önde gelenlerinin ve basın mensuplarının katıldığı toplantı büyük ilgi gördü.

Mersin Ticaret Borsası koordinatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, festivalin Mersin'in tanıtımı için önemi vurgulandı. Kentin narenciye üretiminde Türkiye'nin en önde gelen şehri olduğu ve festival vasıtası ile de turizminin geliştirilmesinin hedeflendiğinin altı çizildi.  Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir, festivalin son derece şeffaf bir şekilde yönetildiğini ifade ederek, katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Toplantının ardından figür hazırlıkları hakkında ayrıntılı bilgi alan Vali Su ve beraberindeki konuklar, figürlerle ve figürleri hazırlayan görevlilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. Toplantıda gerçekleştirilen narenciye konseptli defile de izleyicilerden tam not aldı. 

1-2-3 Kasım’da Adnan Menderes Bulvarı’nda gerçekleşecek olan festivalin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. 2 Kasım’da gerçekleşecek Ahmet Baran ve Hüseyin Turan konserinin yanı sıra 3 Kasım’da da Gencer Savaş ve Bandosu izleyicilere harika bir şov sunacak. 25 ülkeden 700 kişilik dans grubunun sahne alacağı festivalde, 2 bin 500’den fazla kişi görev alırken, 100 tona yakın narenciye kullanılması bekleniyor.
 

Etiketler