Basel'e Kar Çok Yakışıyor

Avrupa'nın merkezinde yani tam ortasında yer alan küçük kent Basel'e kar çok yakışıyor. Demek istediğim güneş, bu şehri ısıtmaktan vazgeçmişse de şehir içinde dolaşırken içinizi ısıtacak birçok şey ile karşılaşacaksınız.

Fransa, Almanya ve İsviçre sınırında bulunan Basel'e havayolu ile gitmek isterseniz, tam üç ülkenin ortasına inmiş olacaksınız. Havalimanından isterseniz Fransa-Mullhouse isterseniz Almanya-Freiburg isterseniz de İsviçre-Basel'e geçebiliyorsunuz.

Onun için havalimanından dışarıya çıkacağınız kapıyı şaşırmayınız çünkü İsviçre'ye gideyim derken, kendiniz iki adımda Fransa'da bulabilirsiniz.

Kenti ikiye ayıran Ren Nehri, Basel'i eşsiz kılıyor. Özellikle nehrin etrafında rengârenk evler eşsiz bir manzara sunuyor.

Marktplatz yani kırmızı belediye binası da şehrin tam merkezinde şehri ziyarete gelenler için buluşma noktası. Marktplatz'da buluştuktan sonra tramvay ile şehrin her tarafını gezebilirsiniz.

Sadece 30 dakikalık yolculuk ile Basel'in köylerini bile görebilirsiniz. Basel'de başka ne yapabilirim demeyin! Çikolatası, bisküvisi, ekmeği ve pastası kesinlikle denenmeli!

Kadir Cansi

Yazar Hakkında

Kadir Cansi

Türkçe - İngilizce içerik yazımı,Türkçe - İngilizce çeviri,sosyal medya yönetimi,sosyal medya takibi,dijital pazarlama konularına hakimim.Seyahat etmeyi çok seviyorum. :)