Google+

Arama formu

BASEL'E KAR ÇOK YAKIŞIYOR

Bu yazı Gezimanya üyesi Kadir Cansi tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Avrupa'nın merkezinde yani tam ortasında yer alan küçük kent Basel'e kar çok yakışıyor. Demek istediğim güneş, bu şehri ısıtmaktan vazgeçmişse de şehir içinde dolaşırken içinizi ısıtacak birçok şey ile karşılaşacaksınız.

Basel

Fransa, Almanya ve İsviçre sınırında bulunan Basel'e havayolu ile gitmek isterseniz, tam üç ülkenin ortasına inmiş olacaksınız. Havalimanından isterseniz Fransa-Mullhouse isterseniz Almanya-Freiburg isterseniz de İsviçre-Basel'e geçebiliyorsunuz.

Onun için havalimanından dışarıya çıkacağınız kapıyı şaşırmayınız çünkü İsviçre'ye gideyim derken, kendiniz iki adımda Fransa'da bulabilirsiniz.

Basel-1

Basel şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Spacious private bedroom with private bathroom, City Center Downtown, Luxury Black-White Room güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Exclusive Central Apartment, AVLiving City ROOM Basel B&B, tinabasel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Congress Apartments by Hotel du Commerce, Grand Hotel Les Trois Rois, Hotel D - Design Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Basel BackPack, Hyve Hostel Basel, Basel Youth Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Basel aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kenti ikiye ayıran Ren Nehri, Basel'i eşsiz kılıyor. Özellikle nehrin etrafında rengârenk evler eşsiz bir manzara sunuyor.

Marktplatz yani kırmızı belediye binası da şehrin tam merkezinde şehri ziyarete gelenler için buluşma noktası. Marktplatz'da buluştuktan sonra tramvay ile şehrin her tarafını gezebilirsiniz.

Basel-2

Basel-3

Sadece 30 dakikalık yolculuk ile Basel'in köylerini bile görebilirsiniz. Basel'de başka ne yapabilirim demeyin! Çikolatası, bisküvisi, ekmeği ve pastası kesinlikle denenmeli!

Etiketler


Kadir Cansi kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

Kadir Cansi

Türkçe - İngilizce içerik yazımı, Türkçe - İngilizce çeviri, sosyal medya yönetimi, sosyal medya takibi, dijital pazarlama konularına hakimim. Seyahat etmeyi çok seviyorum. :)