Güney Kore’nin Festivalleri

Gaya Krallığını tarih, savaş stratejisi ve sanatsal açılardan çeşitli faaliyetlerle tanıtan Daegaya Festivali nisan ayının ikinci haftasında gerçekleştiriliyor ve 4 gün sürüyor.

Kore tarihinin şifacısı Heo Jun’un kendi ürettiği ilaç, yağ ve kokuların tedavi edici özelliklerini öğrenmenize yardım edecek Sancheong Şifalı Bitkiler Festivali mayıs ayının ilk haftasında başlıyor ve 10 gün sürüyor.

2010 yılından beri UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesinde bulunan Andong Hahoe kasabasında gerçekleşen Andong Uluslararası Maskeli Dans Festivali tarih boyunca süregelmiş birçok hanedanın kültürel mirasına dikkat çekiyor. Eylül ayının son haftasına denk gelen festival, 10 gün sürüyor.

Hey yıl Seul'da yer alan ve Buda'nın doğum gününü kutlamak için düzenlenen Yeon Deung Hoe Festival'inde ışık ve merhameti simgeleyen 100 binlerce fenerin şehrin sokaklarını ayrdınlatmasıyla kutlanmaktadır. Festivalde 100 den fazla etkinlik bulunmaktadır.

Jarasum Uluslararası Jazz Festivali, Merhaba Seul, Bonghwa Eun-uh Ayu Balığı Festivali de ülkede gerçekleşen diğer festivaller arasında.