Dubai kozmopolit yapısı, turizme yönelik atılımları ve popülerliği giderek artan bir kent olduğundan festivaller ve etkinlikler yönünden oldukça zengin bir şehirdir. Dubai’nin önemli festivallerinin bir kısmı şöyledir:
 
Dubai Alışveriş Festivali: Dünyanın en büyük alışveriş merkezlerine sahip Dubai’nin en önemli festivallerinden olan Dubai Alışveriş Festivali’nde; etkinlikler, konserler, dans gösterileri, promosyonlar ve müzikaller gibi her yaş kesimine uygun etkinlikler yer alıyor.
Dubai Dünya SporlarıDubai’deki Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşen bu uzun dönemli festival boyunca amatör ve profesyonel sporseverler; futbol, basketbol, hentbol, voleybol, tenis gibi çeşitli sportif aktiviteleri, yaz sıcağından korunarak gerçekleştiriyor.
Dubai Caz Festivali:Dubai Media City Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşen bu büyük festivalde, 120 uluslararası sanatçı 12’den fazla performans sergiliyor. İki gün ve iki sahne olarak düzenlenen festival Dubai’nin en meşhur festivallerindendir.
Lynx Dubai Uluslararası Reklam FestivaliHer yıl düzenlenen festival de dünya üzerinde ki birçok reklam ve ajanslara ödüller dağıtılıyor.
Dubai Uluslararası Film Festivali: Arap dünyası, Asya, Afrika ve çevresinde ki yapımların görücüye çıktığı büyük bir festivaldir.