Black Friday çılgınlığı yarın sokakları saracak

Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününde yapılan büyük indirim günü Black Friday geldi çattı! Yıl boyunca tüketiciler tarafından heyecanla beklenen Black Friday kapsamında yarın ABD’de pek çok mağaza çok özel indirimler uygulayacak. Özellikle teknolojik ürünlerde başlayan bu gelenek, diğer sektörleri de etkiledi. Hatta dünyanın farklı yerlerinde de aynı tarihte özel indirim uygulayan mağazalar var.

Türkiye’de Kara Cuma adıyla anılan Black Friday’de mağazalar normalden daha erken saatlerde açılıyor ve geç saatlere kadar satışa devam ediyor. ABD’de de özellikle teknoloji marketleri önünde inanılmayacak kuyruklar oluşuyor. Nitekim Black Friday, teknolojik ürünlerin alımı için en karlı fırsatların sunulduğu bir gün. Bu kapsamda pek çok marka, öncesinden duyuru yaparak müşterileri mağazalara davet ediyor. Bu yıl duyuru yapan şirketlerden biri de Apple’dı. Iphone’larda özel indirim uygulanacağını bildiren Apple, indirim ayrıntıları paylaşmadı. Buna rağmen yarın binlerce kişinin Apple Store’ların önünde çılgın kuyruklar oluşacağı kesin.

Black Friday kapsamında mağazaya gidemeyecekler de unutulmuyor. Markaların pek çoğu online satışlarda da benzer indirimler sunuyor ve ekstra kargo ücreti talep etmiyor. Dolayısıyla bu alışveriş çılgınlığına fiziksel olarak katılamasanız bile online alışveriş imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Türkiye'de de pek çok marka Black Friday'e özel kampanyalar düzenliyor. 

Etiketler