Google+

Arama formu

Budapeşte’de Alışveriş

Budapeşte’de Alışveriş

Budapeşte şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Cosy Apartment, New York Cafe Apt in Center, Panka-Lak güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment L&A, Broadway Residence, My First Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Mercure Budapest Castle Hill, Limara apartment, Y Generation Downtown gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Casa Nora, Avenue Hostel, The Hive Party Hostel Budapest tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Budapeşte aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Budapeşte’de alışveriş oldukça farklı ve zevklidir. Bunun nedeni şehirde çok fazla butik ve özel tasarım ürünlerinin bulunduğu mağazalardır. Alışveriş alanları, pazarlar, dükkanlar şehrin her tarafına yayılmış olmakla birlikte merkezdeki çok daha ünlü ve farklı yapıdadır.

Budapeşte’nin alışverişinin merkezi Pest’in şehir merkezinde bulunmaktadır. Vaci Caddesi, Budapeşte’nin en ünlü alışveriş caddesidir. Sadece yayaların kullanıma açık olan cadde, Vörösmarty Meydanı’ndan başlamaktadır. Çok sayıda restoran, kafe, mağaza ve butik bulunan Vaci Caddesi, turistlerin alışveriş için uğrak noktası olmuştur. Bu caddeye çok yakın olan ‘Moda Sokağı’ olarak adlandırılan mağazalarla dolu sokak, Deak Ferenc Utca’da bulunmaktadır. Dünyaca ünlü mağazaların bulunduğu sokak ve genel anlamda bu bölge alışveriş için ideal yerlerdendir.

Budapeşte’nin diğer alışveriş bölgeleri ise şehir merkezinde bulunan ana caddelerdir. Bunlarda biri olan Andrassy Caddesi, en göz alıcı ve pahalı mağazaların bulunduğu bir yerdir.

Budapeşte’de tasarım ürünler oldukça popülerdir. Her ay düzenlenen tasarım pazarı (WAAP) şehrin yerel modasını gözler önüne sermektedir. Her Ekim ayında düzenlenen Budapeşte Tasarım Haftası ve her Nisan’da düzenlenen Budapeşte Moda Haftası şehrin alışveriş ve modaya olan ilgisinin önemli bir parçasıdır. Budapeşte’nin ünlü ‘The Room’ mağazasında yetenekli Macar tasarımcılarının özel kreasyonlarını da görebilirsiniz.

Central Market Hall ise Budapeşte’nin en büyük kapalı pazarıdır. Çok çeşitli sebze, meyve, yiyecek ve el sanatları ürünlerinin satıldığı birçok tezgah bulunmaktadır.


Budapeşte Turları