Google+

Arama formu

Budapeşte’ye Ne Zaman Gidilir?

Budapeşte’ye Ne Zaman Gidilir?
 

Budapeşte şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Cosy Apartment, New York Cafe Apt in Center, Panka-Lak güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment L&A, Broadway Residence, My First Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Mercure Budapest Castle Hill, Limara apartment, Y Generation Downtown gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Casa Nora, Avenue Hostel, The Hive Party Hostel Budapest tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Budapeşte aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Orta Avrupa’nın en popüler şehirlerinden olan Budapeşte’de nemli bir iklim hakimdir. Yaz aylarındaki sıcaklığın yirmi beş dereceye yakın olduğu şehirde kış ayları ise oldukça soğuktur. Şehri sıcaklığın sıfır dereceyi gördüğü kış aylarında ziyaret etmek gezmeyi oldukça zor bir hale getirecektir.

En çok yağışı sonbahar aylarında alan şehirde popüler dönemler ikiye ayrılmaktadır. Mart ayında sıcaklıkların yükselmeye başlaması ile hareketlenmeye başlayan şehirde yaz aylarının sonuna kadar turist sayısı katlanarak artmaktadır. Özellikle haziran, temmuz, ağustos ayları şehrin en kalabalık ve popüler olduğunu dönemdir. Ancak daha sakin ve biraz serin bir havada Budapeşte’nin keyfini çıkarmak isteyenler, marttan mayısa kadar olan dönemi de tercih edebilir.


Budapeşte Turları