Google+

Arama formu

Donji Milanovac

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 RSD = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃

Donji Milanovac Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Donji Milanovac, Tuna Nehri kıyısında yer alır. Sırbıstan’ın Bor ilçesine bağlı olup Đerdapa'nın merkezinde, M 25/1 ana yolu (Požarevac - Kladovo) ve bisiklet yolu "Euro velo 6" üzerinde bulunan bir köydür. 

Geniş bir şehir parkı ve Tuna Nehri kıyısındaki mesire yerleri ile modern bir görünüme sahiptir. Merkezinde bir uluslararası liman ve uluslararası yolcu trafiği için bir sınır geçişi bulunmaktadır. Donji Milanovac'in hemen yakınında bulunan “Lepenski vir” adlı arkeolojik alan yıl boyunca ziyaretçi çekmektedir.

Kasabanın nüfusu yaklaşık 2.410 civarındadır. Kasabanın adı "Aşağı Milanovac” anlamına gelmektedir, ayrıca kasabanın adı 100.000 gülün kasabası anlamına gelen “town of 100,000 roses”dır. Đerdap milli parkının yönetim ofisi burada yer alır.

Sırbistan Vizesi

Umuma Mahsus ve Geçici Pasaport ile Seyahat Belgesi hamilleri, Sırbistan'a yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Sırbistan'da toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.