Google+

Arama formu

Floransa'ya Ne Zaman Gidilir?

Floransa'ya Ne Zaman Gidilir?

Floransa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Terrazza De Medici, Apartments Quiet In The City, Appartamento Signoria. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Appartamento Alfanihouse, Domux Home Ricasoli, La Campanella gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hotel Paola, Hostel 7 Santi, Wow Florence Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Floransa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

 

Akdeniz iklimine yakın subtropikal iklimin hakim olduğu Floransa şehrinde yazlar sıcak yaşanırken, kışlar çok soğuk değildir. Ancak yaz aylarında yağışlı günler görülebilmektedir. Sıcaklık ortalamaları yaz ayların 24 iken kış aylarında 6.5 derecedir.

Gezginler Floransa'yı daha çok yaz aylarında görmeyi tercih ettiklerinden bu dönemde müze önlerinde ya da restoranlarda uzun kuyruklar oluşabilmektedir. İlkbahar ve sonbahar ayları ise; yoğunluğu üzerinden atan şehirde rahatça nefes alabileceğiniz ve seyahatinizin tadını çıkarabileceğiniz zamanlardır.
 


Floransa Turları