Google+

Arama formu

KAŞ'IN KÜÇÜK ADASI: KEKOVA

Bu yazı Gezimanya üyesi burak yavuz tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Kekova Adası'na Üçağız’dan kalkan teknelerle yarım saat, 45 dakikada ulaşılıyor. İsteyenler Kaş’tan da tekne ile gidebilir, ancak en az 1,5 saat sürer gidiş. Bir de dönüşü var.

Kaş

Kekova bölgesi adını Kekova Adası’ndan alıp Üçağız Köyü, Simena, Kaleköy, Batıkşehir ve civarını kapsar. Milattan sonra 150-250 yılları arasında gerçekleşen depremden sonra Batıkşehir sular altında kalmış. Altı cam olan teknelerle bu tarihe tanık oluyorsunuz. Çok güzel koylarda durup masmavi suyun keyfini çıkartıyorsunuz. Güzergâh üzerinde görülmeye değer Korsan Mağarası da var.

Kaş-1

Kaş bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Kekova Adası ise içinde tarih barındırıyor. Kendisi küçük ve kayalık bir adadır. Teknelerin yanaştığı yerde kafeler de mevcut. Bizans dönemi izleri adanın tarihini gözler önüne seriyor.

Kaş şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavise edilenleri Ferko Ilgaz Mountain Resort, Mütevelli Otel, Doria Hotel Yacht Club, Çınar Butik Kaş, La Kumsal Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pınar Pansiyon, Likya Pansiyon, Kaş Marin Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları mereak ediyorsanız Cachet Hotel Kaş, Villa Tamara Hotel, Hera Hotel Kaş tesislerini incelebilirsiniz. Bir de Tatilsepeti.com'un Kaş aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kaş-2

Kekova turunda nerede durup denize girseniz su tertemiz. Bir de maskeniz varsa keyfiniz doyumsuz oluyor.

Kaş-3

Kekova bölgesi temizliğini koruyabilmiş. Temennimiz devam edebilmesi… Koruma alanı olması ve yerleşim olmaması bu bölgenin en büyük artısı. Lüks otelleri ve uzun kumsallarının olmaması doğayı koruyor.

Kaş-4

Eğlenmek isteyen için yeter ki suya atlayacak yer olsun... Eğer gitmediyseniz, rotanıza eklemek istiyorsanız zaman kaybetmeyin ve mutlaka Kekova’yı görün derim. İnşallah Kaş’ta görüşmek üzere…

Etiketler