Google+

Arama formu

Berlin Mutfağı

Berlin Mutfağı

Berlin şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Small peaceful room to relax in emerald colours, Ellis Room for You in Berlin West, Haus Stephan güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Domizil Neu Venedig, 2-Zimmer-Ferienwohnung "Gärten der Welt", Boutique Hotel Mittendrin Berlin. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Leonardo Boutique Hotel Berlin City South, AMANO Home, Heart of Gold Hostel Berlin gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Generator Berlin Prenzlauer Berg, Pension Hostel StayComfort am Kurfürstendamm, St Christopher's Inn Berlin Alexanderplatz tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Berlin aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Berlin, yemek kültürü ile öne çıkan bir şehir olmasa da damak tadınıza uygun lezzetleri bulabileceğiniz bir şehirdir. Berlin mutfağının menüsüne patates ve domuz eti hakimdir. Ayrıca hamburger, sosisli sandviç ve herkesin bildiği üzere bira, bu topraklarda doğmuştur. Ülkenin farklı yerlerinde yapılan çeşit çeşit Alman biralarını Berlin'de hemen hemen her yerde bulmak mümkündür. Berlin'de cafelerde kahvaltı veya brunch yapmak oldukça yaygındır. Böyle bir yemeğin fiyatı 4 Euro'dan başlayabilir. Einstein Cafe kahvaltılarıyla ünlü bir zincirdir. Şehirde genel olarak çok uygun fiyatlara yemek yenebilir.

Yemek çeşitliliğinin az olması, yemeklerinin görüntüsünün pek cezbedici  olmaması gibi nedenlerle Alman mutfağı, yabancılar tarafından pek fazla ilgi görmemektedir. Ancak Berlin’de yaşayan Türk nüfusun çokluğu nedeniyle hemen her yerde Türk damak zevkine hitap eden tatlar bulmanız mümkündür. Berlin’in en meşhur yemeği, kızarmış sosisin üzerine ketçap ve köri serpilerek hazırlanan ve yanında patates kızartması ile servis edilen Currywurst’tur. Meydanlar, metro çıkışları gibi şehirde birçok noktada Currywurst bulabilirsiniz. Berlin’e özgü diğer bir lezzet olan Berliner’i de denemenizi öneririz. Ancak Berliner isimli tatlı Almanya dışında Berliner olarak bilinse de Almanya'da bu tatlıya Pfannkuchen denmektedir. Herhangi bir karışıklı yaşamamak için bunu akılda tutmak iyi olabilir.

Berlin'de Restaurant Tim Raue, Pauly Saal gibi Michelin yıldızlı restoranlar da bulunmaktadır. Papilles, Il Pastificio, Heising, Kanaan, Restaurant Faubour gibi bütçenize göre farklı restoranlar mevcuttur.


Berlin Turları