Atina Festivalleri

747213.jpg

Köklü bir kültürel mirasa sahip Atina, her yıl binlerce insanın katıldığı farklı türde organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Müzikten dansa, tiyatrodan operaya birçok sanatı içinde barındıran bu festivallerden birine mutlaka katılmalısınız.

The Greek Festival: Herodes Atticus Tiyatrosu ve Epidaurus Antik Tiyatrosu gibi birçok alanda gerçekleşen bu festivalde modern ve antik tiyatro, bale, opera, caz, klasik müzik, danslar ve çeşitli özel etkinlikler düzenlenmektedir. Festival haziran başından ağustos sonuna kadar sürmektedir.

International Jazz and Blues Festival: Her yıl haziran ayında Lycabettus Tiyatrosu’nda düzenlenen bu festivalde ulusal ve uluslararası sanatçıların müzik, dans ve tiyatro gösterileri sahnelenmektedir.

Rockwave Festival: Uluslararası grupların ve sanatçıların sahne aldığı bu müzik festivali Atina’nın 40 km kuzeyindeki Malakasa’da düzenleniyor. Festival her yıl yaz mevsiminde yapılmaktadır.

International Dancing Festival: Dansın ve koreografinin yeni yeteneklerini keşfetmeyi amaçlayan bu festival 2003 yılından beri her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Traditional Dancing Performances: Her yıl mayıs ayından ekim ayına kadar düzenlenen bu festivalde geleneksel Yunan dansları sergilenmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.