Madrid’de Alışveriş

madrid-markets.jpg

Madrid’de alışveriş için pek çok nokta bulabilirsiniz. Çoğu mağazada önemli kredi kartları ve yabancı banka kartları kabul edilmektedir, ancak fotoğraflı kimlik istenmesi yaygın bir uygulamadır. Esasında fotoğrafınız ve adınızla ilgili olan her şey esnaf tarafından kabul edilecek. Kredi kartlarındaki imzalar genellikle kontrol edilmemektedir.

Turistler için en uygun bölge, Calle de Preciados ve Calle del Carmen civarındadır.

Salamanca en lüks alışveriş bölgesi olup merkezin kuzeydoğusunda, Calle Serrano ve yan caddelerinde bulunur. Akrilik kumaşlar ve İspanyol tasarımcı Adolfo Domínguez'in zarif kesimlerini içeren Chanel, Versace, Hermès, Hugo Boss, Louis Vuitton, Emporio Armani ve Dolce & Gabbana gibi en iyi tasarımcı isimleri Calle Ortega y Gasset'de bulunuyor. Purificación Garcia, Roberto Verino, Ermenegildo Zegna, Loewe, Carolina Herrera, Manolo Blahnik, Cartier ve Yves Saint Laurent için Calle Serrano'nun başında Prada Goya caddesindedir ve Jorge Juan'da daha da lüks mağazalar bulabilirsiniz.

Chueca, son zamanlarda hızla Madrid'in en avangart ve modern kesimine dönüştü. Sokaklar restoranlarla, alternatif kafelerle ve dükkânlarla doludur, Fuencarralın yeni bir alışveriş merkezi konsepti olan Fuencarral Market'i (İspanyolca'daki Mercado de Fuencarral) iyi bir örnek. Sadece ticari amaçlı olmanın yanı sıra bu alan, hafta sonları gece boyunca çok çeşitli gastronomi ve parti kulüpleri önermektedir.

El Corte Inglés, ülkedeki tek kalan mağaza zinciri olan bir İspanyol kuruluşudur. El Corte Inglés mağazaları her yerde bulunur ve perakende pazarına hakim olur ve İspanyol müşterilerinin tercihlerini yansıtır. Burası da hoş bir alışveriş ortamı sağlıyor ve uygun fiyatlı seçenekler sunuyor.

Turistik merkezlerde ise, dönüşte sevdiklerinizi mutlu edecek İspanyolların geleneksel etekleri, kıyafetleri, kültürlerini yansıtan süs eşyaları gibi hediyelikler bulabileceğiniz sevimli dükkânlara rastlayabilirsiniz.