Ankara'da Görülecek Yerler

Merhabalar bugün de güzel başkentimiz Ankara'ya gidiyoruz. Ankara Ankara güzel Ankaraa şarkısını söyleye söyleye keyifli bir tur yapalım : )

Öncelikle; Ankara malumunuz denizsiz bir cennet ama deniz ihtiyacını minimuma indirmek için ellerinden geleni yapmışlar. Buldukları bir damla su birikintisinin bile hakkını verip çevresini keyifli alanlara çevirmişler : ) Mesela bunlardan bir tanesi Mogan Gölü. Güzelim gölü bulmuş Ankaralı çevresine kafe yapmadan bırakır mı? Bırakmaz : ) İyi ki de bırakmaz : ) Cidden o gölün kenarında bir şeyler yiyip içmek büyük keyif. Mogan Gölü'nden sonra ikinci rotamız olan Gençlik Parkı'na gidiyoruz. Kocaman süs havuzu, kafeleri, lunaparkı ne arasanız var. Bunlara ek olarak Kuğulu Park'ımızda mevcut. Şimdi park park gezdiriyor gibi oluyorum ama gerçekten çok keyifli yerler. Niye oraları görmeden gelesiniz ki? : ) Aaa bu arada unutmadan bu kadar gitmişken hayvanat bahçesini de gezmeyi unutmayın!

Yeşilleri bol bol gördük şimdi tarihi yerlere geçelim. İlk rota tartışmasız ANITKABİR! Her sene gidişimde mutlaka ziyaret ederim Atamızı. Atatürk'ün eşyalarının bulunduğu, kabrinin bulunduğu o özel yeri ziyaret etmeden olmaz. Ayrıca Etnografya Müzesi, Çengelhan Rahmi Koç Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Atakule ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni de gitmişken görmeniz gerekenler listesine ekleyin! Ben ekledim : )

Sonrasında sosyetik caddeler var; 7. Cadde mesela : ) Tam bir Nişantaşı havası mevcut. Şıkır şıkır giyinip gezebileceğiniz bir yer. Yoruldunuz mu? O gün çene mi çalmak istiyorsunuz? Gidin 7. Cadde kafelerinde oturun. Ama benim enerjim yerinde oraya oturmaya mı gittim canım derseniz ki bence demelisiniz : ) sizi Tunalı Hilmi Caddesi'ne alışverişe davet ediyorum. İstanbul'daki ile aşağı yukarı aynı markalar olsa da araya farklı markalar kaynamış keyifli bir cadde. Oranın en popüler caddelerinden biri zaten kendisi. Tabi ''Ben tam bir alışveriş çılgınıyım sadece bir cadde mi tavsiye edersin bize alışveriş için'' derseniz ben de size ''bende öneri bitmez'' derim : ) Veee sizi Ankara'nın Taksim'i Kızılay ile tanıştırmak isterim! Kendisi birebir Taksim olmasa da Taksim'i andırıyor. Gitmişken orayı da görün yani : )

Kısacası hep derler ya Ankara'da ne var ki diye aslında gezmek isteyene Ankara'da ne yok ki! O kadar gitmiş olmama rağmen benim bile gidemediğim, göremediğim yerler var! Mutlaka yolunuz düşsün ve mutlaka köşe bucak gezin.

Sevgilerimle...