Ölmeden önce yapılması gereken aktivitelerden birini gerçekleştirmek için otelimizde bekliyoruz. Birazdan 4X4 jipler çöl safarisi için bizi almaya gelecekler. Dubai'ye tur ile geldiyseniz firmanız aracılığı ile (80-90 $) ya da hemen tüm otellerde bulunan aktivasyon masaları aracılığı ile (50-60 $) safariye katılabilirsiniz. 6 kişilik araçlarımıza biniyoruz ve yol almaya başlıyoruz. Çöle doğru giderken Dubai silüeti dikkatimizi çekiyor ve bir süre sonra tüm araçların mola yerine geliyoruz.

Moladan sonra çöle giriş yapıyoruz, diğer araçları beklerken biz de kuma ilk kez dokunuyoruz. Dikkatimizi çeken kumun hiç ayaklarımızı yakmadığı oluyor. Tüm araçlar toplandığında ise 20-30 dakika süren safarimiz başlıyor ve unutulmaz anlar yaşanıyor.

Bir süre sonra, çölde gün batımını seyretmek için tüm araçlar duruyor.

Gün batımını büyük bir keyifle seyredip bir süre daha safariye devam ediyoruz ve kamp alanına varıyoruz. Kamp alanı dışarıdan bakınca çok güzel görünüyor. Kampın girişinde develeri görüyoruz ve binmek için can atıyoruz.

Kamp alanının ortasında bir meydan, etrafında ise halılar ve oturma yerleri bulunuyor.Hint kınası yaptırmak için kadınlar kuyruğa giriyor. Eşim Hint kınası yaptırırken ben alanda ki şahinle ilgileniyorum.

Açık büfe yemek, dansöz ve zenne şov ile gece bitiyor ve aynı araçlar ile otellerimize dönüyoruz.

Diğer gezi yazılarımız için http://haydigeziyoruz.blogspot.com.tr 

haydigeziyoruz

Yazar Hakkında

haydigeziyoruz

Biz Dilek ve Bora Aydoğdu, gezmeyi seven iki gezginiz. Dilek emekli öğretmen, Bora emekli askeri öğretmendir.