Google+

Arama formu

BAŞKENT ANDORRA LA VELLA

Barselona'ya kadar turla gelmişken üç saatlik bir yolculuk yaparak vergisiz alışveriş cennteri Andorra'yı görebilirsiniz.

"İlla ben de göreceğim" diyenler için söyleyelim: Buraya havayolu ile ulaşamazsınız çünkü havaalanı yok; trenle ulaşamazsınız çünkü demiryolu yok. Dolayısıyla ulaşımın en mantıklısı Barselona'dan karayolu. Eğer siz de bizim gibi İspanya gezinizi turla yapacaksanız buraya ekstra gelmek mantıklı çünkü kendim gideyim derseniz bunun tek yolu Barselona havaalanından Andorra'ya servis yapan otobüsler. Eurolines terminal B kapı önünden kalkıyor.  Tek yön 23 euro, gidiş dönüş 40 euro. Andorra ekstrasında bir de Montserrat varsa tur bizce daha mantıklı.

Andorra la Vella

Yazıya biraz keyifsiz başladık çünkü ülke biraz hayal kırıklığı oldu. Gerçi "tüm ülkenin nüfusu yaklaşık 80.000 ise ne bekliyordun?" sorusuna da cevabımız yok. Hani belki fiyatlar iyi diyeceğiz de o da kalkıp buralara gelmeye değecek cinsten değil. Biz en iyisi yazıyı kısa kesip, çektiğimiz bazı fotoğraflarla size fikir verelim.

Andorra la Vella bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Andorra la Vella-1

Andorra la Vella şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Chic House Sa Calma, Bonito apartamento al ❤️ de Andorra La Vella / Parking, Hotel Metropolis. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartaments Fragata, Exe Princep, A Casa Canut Hotel Gastronòmic gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Barri Antic Hostel & Pub, Siracusa, Hotel Cervol tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Andorra la Vella aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Andorra la Vella-2

Andorra la Vella-3
haydigeziyoruz.blogspot.com.tr


Yazar Hakkında

haydigeziyoruz

Biz Dilek ve Bora Aydoğdu, gezmeyi seven iki gezginiz. Dilek emekli öğretmen, Bora emekli askeri öğretmendir. Emekli olana kadar fırsat buldukça güzel ülkemizi gezdik, 2012 yılından beri yurt dışı gezilerimize ağırlık verdik. Gezilerimizde ana amacımız vatandaşı olduğumuz dünyayı yakından tanımak, sizlere tecrübelerimizi aktarmak ve teşvik...