Google+

Arama formu

MERCAT DE SANT JOSEP DE LA BOQUERIA: BARSELONA

Mercat de Sant Josep de la Boqueria, turistlerin daha çok bildiği bir ad ile La Boqueria… 1217’den beri gündemde olduğu belirtilen bir market… Hatta kendi internet sitesinde “Gastronomic Temple” "Gastronomik Tapınak"olarak geçiyor… Çok da doğru bir tespit, ne yiyeceğinizi ne içeceğinizi şaşırıyorsunuz!

Barselona

Adeta renklerin birbiri ile dans ettiği bir market. (Fark ettiniz mi bilmem ama market İspanyolca’da Mercat demek bu “a” ve “e”ler yeterince kafamı karıştırdı sanırım) La Boqueria’ya geri dönersek; Barselona’nın en turistik sokaklarından biri olan La Rambla üzerine konumlanan bu açık market, meyvelere, sebzelere, çeşitli etlere, atıştırmalıklara ev sahipliği yapıyor. Özellikle meyve sularına aşık olduğunm bir market. Hindistancevizi ve ananas suyu favorim! Her daim, gittiğimde mutlaka içerim!

Barselona-1

Barselona bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Barselona-2

Barselona şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Girona 108, Hotel Casa Camper, El Palace Barcelona. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Urbany Hostel BCN GO!, Fabrizzio's Petit, Catalonia Eixample 1864 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bedcelona Gracia Hostel, No Limit Hostel Sagrada Familia, The Hipstel Paseo De Gracia tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Barselona aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İlk olarak girişte sizi meyve bölümü karşılıyor. Birçok meyveci mevcut, bu meyvecilerin önünde de meyvesuları tabi ki... Rengarenk meyvelere bakınca içiniz açılıyor. Ya taze taze yiyin ya da mutlaka suyunu için benden demesi.

Barselona-3

Eğer vaktiniz yoksa, bir yere oturup yemek yemektense ayakta atıştırmak istiyorsanız, ve tabiki Barselona’daysanız, hiç durmayın hemen La Rambla üzerinden La Bouqeria’ya koşun.

Rengarenk bir cümbüşün içinde küçük atıştırmalıklarla farklı lezzetlere doyun! Her türlü atıştırmalık mevcut diyebilirim. Kızarmış tavuktan karidese, pek çok balık ürününe kadar elinizde yiyebileceğiniz atıştırmalıklar günü kolaylaştırıyor.

Barselona-4

La Bouqeria çok kalabalık olmasına rağmen gidip görülmesi gereken bir pazar yeri, sabah saatlerinde giderseniz çok fazla kalabalık olmaz ancak çok da erken gitmeyin malum saat 9-10 gibi açılıyor birçok yer. Sanırım erken gittiğimden dolayı La Rambla’daki performans sanatçılarını göremedim ve bu beni üzdü.

Etiketler


Yazar Hakkında

itsmuesday

9-6 çalışan bir insan olduğumdan mütevellit, yıllık iznimi kullanarak elimden geldiğince gezmeye çalışıyorum. Yeni kültürler deneyimlemeyi, yeni tatlar tatmayı seviyorum. Önümüzdeki dönemde istek listeme bakılırsa daha çok gezeceğim yer var! En sevdiğim şeylerden biri de gerçekleştirmiş olduğum geziler, deneyimleri kimi zaman merak saldığım...