Kopenhag’da Gece Hayatı

copenhagen-2264967_960_720.jpg

Kopenhag’da gündüz olduğu gibi güneş battığında da eğlence devam ediyor. Yüz bine yakın öğrencinin yaşadığı Kopenhag’da, özellikle Indre By ismiyle bilinen şehir merkezinde, hem gençlere hem çalışan kesime hem de emekli turistlere uygun mekânlar mevcut. Dilerseniz canlı müzik veya DJ performansı eşliğinde sabaha kadar dans edersiniz dilerseniz içkinizi alıp şömine başında bir gece geçirirsiniz. Size Kopenhag’daki tüm gece hayatını anlattıktan sonra karar size kalmış. Emin olduğumuz bir şey var ki o da bu Avrupa şehrinde gece hayatının sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacağıdır.

Culture Box şehrin en iyi elektronik müzik çalan mekânıdır. 12 yıllık ömrü boyunca dünyaca ünlü birçok sanatçıyı da sahnesinde ağırlamıştır. Bu gece kulübünün içinde Red Box ve Black Box isminde 2 ayrı bölüm bulunur. Zoo Bar kokteylleriyle meşhurdur. Hiçbir müşterisi sabah 05.00’ten önce kulüpten çıkmaz. Rust perşembe, cuma ve cumartesi geceleri açık olan bir gece kulübüdür. 20 senedir en iyi R&B müzik burada çalınır ve doyasıya dans edilir. The Jane elegan giyinen barmenleriyle bilinir. Perşembe, cuma ve cumartesi geceleri açıktır. Panama CPH 1 sene önce kapılarını açan ve Tivoli Oyun Parkı manzarasıyla büyüleyici bir mekândır. Çok şık bir iç dekorasyonu vardır.

Son olarak akşam yemeğinden sonra gece kulübüne veya bara değil kültürel bir etkinliğe katılmak isteyenler için Danimarka Kraliyet Tiyatrosu’nda sahnelenen bir temsili (piyes, opera, bale gibi) izlemelerini tavsiye ederiz. Bu tip etkinliklerle ilgilenen turistlerin en az 2 ay önceden biletlerini internet üzerinden satın almaları temsili kaçırma riskini en aza indirecektir. Üstelik 25 yaş altı seyircilere özel indirim uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra Christiania Özgür Bölgesi’nde her akşam etkinliklerin olduğunu ve her cuma gece Tivoli Oyun Parkı’nda çeşitli müzik türlerinde konserlerin düzenlendiğini hatırlatmak isteriz.