Cloisters Müzesi, Roma ve Gotik dönemlerin bir yansıması olarak inşa edilmiş, New York’un Manhattan semtinde bulunan bir müzedir. Müzenin binaları dört heykel çemberinde tasarlanmıştır. Cuxa, Saint-Guilhem, Bonnefont ve Trie. Bu heykeller Amerikalı heykeltıraş George Gray Barnard tarafından 1934-1939 yılları arasında Avrupa'da alınarak New York'a taşınmıştır.

Heykeller müzenin finansörü John D. Rockefeller Jr. tarafından satın alındı. Diğer önemli nesneler ise J. P. Morgan ve Joseph Brummer'in koleksiyonlardır.

Müze binasının tasarımı mimar Charles Collens’e aittir. Binanın tasarımında genel olarak Ortaçağ Avrupa manastır hayatının duygusal olarak hissettirildiği görülür. Müzede bulunan çeşitli nesneler arasında taş ve ahşap heykeller, duvar halıları, ışıklandırılmış el yazmaları bulunuyor.

Closister Müzesi konum olarak uzak bir bölgede bulunmaktadır. Ancak toplu taşıma araçları ile müzeye ulaşım kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Closisters Müzesi ziyareti hem parkı hem de müzeyi ziyaret için harcanan zaman düşünüldüğünde yaklaşık 4 saate tekabül ediyor. Bununla birlikte günün yarısını da Closister gezisinde geçirebilirsiniz.

Ziyaret Bilgileri: Yetişkinler için müzeye giriş ücreti 25 Dolar. Yaşlılar için 17 Dolar ve öğrenciler için 12 Dolar. 12 yaşın altındaki tüm çocuklar ve üyeler için ise giriş ücretsizdir.

Adres: 99 Margaret Corbin Drive, Fort Tryon Park, New York City, NY 10040.

Yol Tarifi: Müzeye tren yolu ile ulaşım için A ile Dyckman Street Metro İstasyonu'na veya 1 treni 191'inci Caddeye gidebilirsiniz. Yine aynı şekilde Uber, Lyfts ya da ticari taksiler de sizi Cloisters'a götürebilir.

Yakın Yerler: Inwood Hill Park, Dyckman bar, Highbridge Park, Dyckman Farmhouse Müzesi, Bruce Reynold’s Garden, Gay Bar Hop.