Google+

Arama formu

Dünyanın En Güzel Yolları ve Sürüş Rotaları

Dünyanın En Güzel Yolları ve Sürüş Rotaları

Pek çoğumuz bazen gitmek, yollara düşmek isteriz. En azından hayatımızda bir kere bunu düşlemiş ve bir takım duygusal reaksiyonlar sonucu bu fikre kapılmışızdır. İşte her ihtimale karşı olurda yollara düşerseniz veya yollar benim hayatım derseniz sizin için derlediğimiz bu galeriye bir göz atmadan önce acele etmeyin.
1.Florida Keys – The Overseas Highway
Bu otoban bir adadan diğerine köprülerle bağlanmış durumda, toplam köprü sayısı ise 42. Yolun büyük kısmı deniz üzerinde yer alıyor. Eğer doğru zamanlarda burada bulunuyorsanız hayatınızın en iyi gündoğumunu veya günbatımını yakalayabilirsiniz. Farklılık arıyorsanız, alışılmadık şeyler seviyorsanız ve de araba kullanmak, yollar, sizin için bir tutkuysa Florida’ya yolunuz düşmeli.

Fotoğraf: www.refinedguy.com

Dünyanın En Güzel Yolları ve Sürüş Rotaları

2.A.B.D. – Red Rock Scenic Road
Duvarsız müze olarak da anılan Red Rock Scenic Road çarpıcı kayalıklarıyla unutulmaz manzaralar sunuyor. Zamanın durduğu izlenimini veren bu yol her sürücünün ve yolları kendine dost bilmiş insanların ulaşması gereken noktalardan biri. Sadece doğa, rüzgar ve ebedilik hissinin vücut bulduğu kayalardan oluşan bölge, fotoğrafçıların da favori yerlerinden biri.

Fotoğraf: www.aaroads.com

Dünyanın En Güzel Yolları ve Sürüş Rotaları

3.İsviçre – Oberalp Pass
İsviçre’nin en inanılmaz dağ yolu diyebiliriz Oberalp Pass için. İki bölge arasındaki bağlantıyı sağlamada da rol oynayan yol, sadece yaz ayları açık oluyor. Kışın kaygan olan ve tehlikeli hale gelen bu muhteşem yol Avrupalı sürücülerin en popüler noktalarından biri.

Fotoğraf: www.nies.com