gurmerehberi.com

Meksiko’da sokak yemekleri açısından zengin bir kültür vardır. Her vakit yemek yemeye ve atıştırmaya  hazır bir çok mekan bulunmaktadır. Ayrıca kullanılan baharatlar ve acı soslar ile de Türk Mutfağına yakın tatlar bulmak da olasıdır.
Meksika mutfağı Dünya mutfakları arasında sevilen bir seçenek olup Meksiko şehrinde bir çok Dünya mutfağına ait restoranı da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Cantina yazılı restoranlar tercih edilebilir ve balık yemeği olan Pescado a la Veracruzana ve ince-yuvarlak yufka çeşidi tortillalar denenebilir.  Tortilla’dan yapılan yemeklerin en meşhuru Taco ‘dur .Ayrıca şehirde domuz eti ile yapılan Cochinita Pibil ve domuz ile tavuk etiyle yapılan Achiote ve Pozole çorbaları meşhurdur.Et yemekleri oldukça yaygın olan şehirde tatlı denemek isterseniz keçi sütünden yapılan Cajetayı tadabilirsiniz.

Popüler Mekânlar

Bahşiş- Meksika’da bahşiş öenmli bir noktadırç Hemen hemen her hizmet karşılığında bahşiş beklenmektedir. Restorantlarda hesabın %15 i gibi bir tutar beklenirken hizmet görevlileri ya da tuvalete giriş çıkışlar için 10-20 Peso bahşiş bırakmanız beklenilen bir davranış olacaktır. Dilerseniz Dolar şeklinde de verebilirsiniz.