Google+

Arama formu

Peynirleriyle Ünlü Memleketler

Peynirleriyle Ünlü Memleketler

Gouda, İsviçre Peyniri ya da krem peynir… Canınız birçok çeşit peynir çekiyor olabilir. Zaten olay da bu, çok fazla seçeneğiniz var! Ama asıl peynir meraklıları bilir ki bu çeşitlerin en iyilerine ulaşmak için biraz geniş düşünmek gerek. Bu listede de dünya üzerinde Fransa’dan İspanya’ya, İtalya’dan İrlanda’ya birçok ülkenin en güzel peynirleri yer alıyor.

Fotoğraf: http://www.starmarket.com/wp-content/uploads/2014/03/Cheese-Deli14.jpg

1 – Jasper Hill’in Harbison peyniri
1 – Jasper Hill’in Harbison peyniri

Greensboro, Vermont, ABD

Birçok ünlü peynir üreticisinin eğitimini aldığı yer olan Jasper Hill’in ünü zaten peynir meraklılar arasında su götürmez. Oranın en çok satan ürünü olan Harbison da inek sütünden yapılan bir peynir. Vacherin’e benzeyen peyniri yemenin en iyi yolu üzerini dikkatlice açıp direk kabından krem halindeki peyniri almaktan geçiyor.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/56e8605c759efede1dd31b2d/master/w_144...

2 – Rafael Baez’in Monte Enebro peyniri
2 – Rafael Baez’in Monte Enebro peyniri

Avila, İspanya

İspanyol peyniri dendiğinde insanın aklına ilk gelen şey genelde Manchego olur. Fakat Avila’nın Castilla y Leon kasabasında yer alan dünyaca ünlü peynir üreticisi Rafael Baez’in pek de ünlü olmaya ihtiyacı yok. Kızı Paloma ile birlikte ürettikleri bu keçi sütü peyniri düzenli olarak çeşitli yerlerden ödül kazanıyor.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/56e86059759efede1dd31b27/master/w_144...