Google+

Arama formu

Münih’e Ne Zaman Gidilir?

Münih’e Ne Zaman Gidilir?

Münih ılıman okyanus iklimine sahiptir. Şehirde yazlar oldukça serin kışlar ise şiddetli soğuk halinde yaşanmaktadır. Yıl boyunca görebileceğiniz en yüksek sıcaklıklar ağustos ayında yaşanmaktadır. Oldukça yağış alan Münih, özellikle haziran, temmuz, ağustos aylarında yoğun yağmur almaktadır.

Ortalama en yüksek sıcaklık 20 santigrat, en düşük sıcaklık ise 0 santigrattır. Ülkenin kuzeyinde yer alan şehirde coğrafi konumu itibari ile ocak ve şubat ayları arasında soğuk günlerin yaşadığı görülmektedir. Ağustos ayları ise şehirde görülen en yüksek sıcaklıkların olduğu dönemdir. Bu dönemde sıcaklıklar yaklaşık olarak 20 santigrat civarlarındadır. Yaz ayları da genellikle yağışlı geçmektedir.

Münih’e gitmek isteyenler için ideal dönemin mayıs ve ekim arasında olduğunu belirtmeliyiz. Fakat öncesinde de şehre kültür turları gerçekleştirilebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre kış sezonunda Münih’te hastalıkların sayısının oldukça arttığı gözlemlenmektedir. Bu durum fiziksel hastalıklardan bahsetmektedir. Fakat Almanya’da güneşli gün sayısı çok az olduğu için insanların diğer yandan ruhsal olarak da tedavi oldukları bilinmektedir.

Münih’i ziyaret edeceklere tavsiyemiz yine de gezi planlarını yapmadan önce hava durumunu kontrol etmeleri ve ona göre hazırlık yapmalarıdır. Çünkü ülkede genel olarak beklenmedik bir anda bile yağmur yağması olası bir durumdur. Alplerin etkisi ile hava birden bire soğuyabilmekte ve yağışlara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden en doğru olacak şey yazın gidecekler için sezon dışında da kıyafet götürmeleridir. Ayrıca Münih’te gezerken bir şemsiye muhakkak edinmelisiniz.