Google+

BİR DOĞA HARİKASI KARPAZ

309125 Ara 2014Gezi Notu
serap selçukserap selçukGold Yazar25 Ara 201430910 Yorum

Karpaz Yarımadası, içimizden gelen çağrıya en iyi yanıt verebilecek yerlerden biri. Tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri ilgimizi çekerken, tarih ve tabiat buluşmasının yarattığı ahenk bizleri rahatlatır.

Gazimagusa

Dünyanın en güzel sahillerinden biri olan el değmemiş, incecik, altın sarısı kumlara sahip olan Karpaz Altın Kumsal'da güneşlenebilir, Karpaz Milli Park Alanı'ndaki farklı flora ve fauna türlerinin yanı sıra Kıbrıs'ın sembollerinden olan Karpaz eşeklerini gözlemleyebilirsiniz.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Gazimagusa-1

Gazimagusa-2

Gazimagusa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Villa Lalia, Villa Eponine, Polyxenia Isaak Annex Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pernera Beach Hotel, Villa Aglaia gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Villa 27 Pernera, Villa Audrey, Mimoza Seafront Villa tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Gazimagusa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Karpaz Yarımadası'nın en uç noktasında yer alan, yolcuların koruyucusu, rüzgârların hâkimi ve mucizeler yaratıcısı Apostolos Andreas'ın adına adanan manastır kutsal kabul edilmektedir.
 
Hristiyan inancına göre İsa'nın havarilerinden Andreas, deniz yoluyla Kudüs'e giderken gemide su sıkıntısı baş gösterir. Andreas’ın gemiden inerek manastırın bulunduğu yere bastonuyla vurması sonucu oradan su fışkırmaya başlar. 15. yüzyılda suyun bulunduğu ve günümüzde de aktığı yere küçük bir şapel inşa edilir.

Manastırın bir bölümü 18. yüzyılda inşa edilirken, binanın günümüzdeki dış cephesini oluşturan bölüm 19. yüzyılda yapılmış.
 
Gazimagusa-3

Gazimagusa şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Larnaka Belediye Özel 1-Way Transfer Larnaka Havaalanı (25 €), Lefkoşa hoş geldiniz: Private Tour yerel ile (30 €), Limasol veya Baf'dan: Tam Gün Kykkos Manastırı (39 €), Doğu Yakası Milli Parkı: Yarım Gün Mağarası Gezici Turu (40 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar