Google+

Arama formu

ROMA NOTLARI - PIAZZA DEL POPOLO

Piazza del Popolo  (Popolo Meydanı)

Napolyon’un mimarı GiuseppeValadier’in 1818 yılında düzenlediği Popolo Meydanı, bir açık hava kent tiyatrosu örneği… Kentin en büyük dikili taşı bu meydandadır ve II. Ramses zamanından yani M.Ö. 13. yüzyıldan kalmadır. Augustus tarafından Mısır’dan getirtilen bu taş, ilk önce Circus Maximus’a dikilmiş daha sonra 1589 yılında ise Papa V. Sixtus tarafından buraya taşıttırılmıştır.

Roma

Roma-1

Roma şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Locanda Del Sole, Hotel Artemide, Il Palazzetto. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Eden, Country&City gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Go2 Apartments Navona, Attico Dei Pini, AccommodationRome tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Roma aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.


Yazar Hakkında

SİBEL AKINCI

Ben Sibel Akıncı; bir zamanlar ev hanımı bir anne ile astsubay bir babanın  üç kız çocuğunun ortancası olarak Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğmuşum… Yıl 21 Aralık 1959… Bu arada ben dünyaya gelmek üzere mücadele ederken annem bir yandan da  eski, İran Şahı Rıza Pehlevi  ile Farah Diba’nın düğün törenlerini radyodan naklen dinliyormuş… Bunlar...