Google+

Arama formu

ROMA NOTLARI - PIAZZA DEL POPOLO

Piazza del Popolo  (Popolo Meydanı)

Napolyon’un mimarı GiuseppeValadier’in 1818 yılında düzenlediği Popolo Meydanı, bir açık hava kent tiyatrosu örneği… Kentin en büyük dikili taşı bu meydandadır ve II. Ramses zamanından yani M.Ö. 13. yüzyıldan kalmadır. Augustus tarafından Mısır’dan getirtilen bu taş, ilk önce Circus Maximus’a dikilmiş daha sonra 1589 yılında ise Papa V. Sixtus tarafından buraya taşıttırılmıştır.

Roma

Roma-1

Roma bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Roma şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Locanda Del Sole, La Girandola Bed & Breakfast, Capricci Romani. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Bed&Bicycle GuestHouse, Hotel Tritone Rome, Hotel Giolli Nazionale gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Volturno House, Legends, Alessandro Palace Hostel & Bar tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Roma aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.


Yazar Hakkında

SİBEL AKINCI

Ben Sibel Akıncı; bir zamanlar ev hanımı bir anne ile astsubay bir babanın  üç kız çocuğunun ortancası olarak Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğmuşum… Yıl 21 Aralık 1959… Bu arada ben dünyaya gelmek üzere mücadele ederken annem bir yandan da  eski, İran Şahı Rıza Pehlevi  ile Farah Diba’nın düğün törenlerini radyodan naklen dinliyormuş… Bunlar...